Ból podbrzusza i uczucie ruchu w podbrzuszu

Ostatnio, gdy skończyła mi się miesiączka (spóźniona o tydzień - miała się rozpocząć 4.02.11 i trwała 4dni) - po niej odczówałam lekki ból podbrzusza oraz coś dziwnego wewnątrz brzucha, jakby coś się przemieszczało, a nigdy czegoś takiego nie odczuwałam. Co powinnam w takim wypadku zrobić? Jak zareagować oraz co to może być? Czy powinnam się niepokoić i pójść do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli jest Pani aktywna seksualnie, należy wykluczyć ciążę. Można to zrobić za pomocą testu ciążowego z apteki. Bóle w podbrzuszu mogą być spowodowane patologiami występującymi w obrębie narządów układu płciowego. Nie można wykluczyć również, że opóźnienie okresu jest objawem niezależnym od bólu brzucha. Takie dolegliwości może dawać przewód pokarmowy. Jeśli ból się powtórzy, bądź ulegnie nasileniu, powinna Pani umówić się na wizytę do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.