Powiększone podbrzusze i uczucie niepełnego wypróżnienia

Witam, mam 18 lat i od pewnego czasu mam powiększone podbrzusze. Ważę 55 kilo a mój brzuch jest nieproporcjonalny w stosunku do całego ciała. Po jego "wypięciu" wyglądam dosłownie jakbym była w ciąży. Ponadto mam uczucie niecałkowitego wypróżnienia. Dodam też, że w ostatnim czacie okres spóźnił mi się aż o 5 miesięcy (do tej pory występowały 3-4 dni opóźnienia). Gdy uciskam prawą stronę na wysokości bioder, odczuwam lekki ból. Co o może byc? Jakie badanie wykonać? USG? Proszę o odpowiedź

Najpierw należałoby udać się do ginekologa celem określenia co jest przyczyną zaburzeń miesiączkowania (i to według Pani relacji znacznie nasilonych. Ból w podbrzuszu prawym może być np. związany z zapaleniem przydatków. Co do wzdęcia brzucha najpierw musi Panią zbadać bezpośrednio lekarz. Nie wykluczone, że z uwagi na to wzdęcie plus uczucie niecałkowitego wypróżnienia konieczne okaże się np. wykonanie kolonoskopii.