Ból podbrzusza, krwawienie - dlaczego tak się dzieje?

Mam 20 lat. Mój okres zdarza się co 29, 30 dni różnie, ale czy jest to normalne, że dwa razy do tej pory zdarzył się 36 dnia? Oprócz tego zdarzają się mi brązowe wycieki. Ostatnio 18 dnia po okresie miałam lekki krwawy wyciek a na drugi dzień brązowy dlaczego? I dlaczego czasem strasznie boli mnie w podbrzuszu? Np. teraz 20 dnia po okresie ostatnim, który właśnie był 36 dnia? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Trudno jest określić co jest przyczyną nawracających krwawień z dróg rodnych.
Plamienia śródcykliczne zawsze jednak wymagają diagnostyki. W tym celu powinna się Pani zgłosić do ginekologa, który będzie miał możliwość uszczegółowienia wywiadu a także wykonania niezbędnych badań. Ze względu na Pani młody wiek istnieje wysokie prawdopodobieństwo występowania zaburzeń hormonalnych. Innymi przyczynami podobnych dolegliwość jest endometrioza, torbiel, nadżerka.
Pozdrawiam