Ból podbrzusza po naciśnięciu

witam, mam pytanie ktore mnie bardzo niepokoi:( otóż dzis zauwazylam ze gdy nadusze na podbrzusze po lewej stronie sprawia mi bol a gdy nadusze po prawej to nie:( co moze bc powodem?? jestem umowiona do lekarza ale dopiero 8kwietnia:( czy mam powod do niepoloju??? prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno orzec co jest przyczyną dolegliwości bólowych. Do oceny stanu klinicznego niezbędne jest przeprowadzenie badania lekarskiego w pozycji leżącej. Dopiero na jego podstawie będzie można ewentualnie zlecić dodatkową diagnostykę lub ustalić faktyczne źródło problemu.
Proszę cierpliwie poczekać do wizyty u lekarza. Jeśli dolegliwości nasilą się, wskazana jest konsultacja w SOR (szpitalnym oddziale ratunkowym) najbliższego szpitala.