Ból podczas badania ginekologicznego oraz guzki na jajnikach u 19-latki

Witam, mam 19 lat i od kilku lat jestem pod stałą opieką lekarza ginekologa-endokrynologa. Od zawszę seks był dla mnie bolesny, czasem mniej lub bardziej, niestety to samo dzieje się przy jakim kolwiek badaniu ginekologicznym, samo wprowadzenie wziernika to koszmar. Lekarz zalecił w tym wypadku bjopsje macicy. ale ostatnio przy kompieli zauważyłam że moje jajniki są bardzo widoczne, i tkliwe, w okolicy prawego przebijają dwa gózki, które bardzo bolą. Proszę o poradę. Ewelina

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie wiem co ma Pani na myśli pisząc, że jajniki są widoczne. Są one bowiem tak położone, że nawet u szczupłych kobiet nie widać ich przez skórę. Jeśli jednak ta okolica jest tkliwa, może być to także wynik patologii np. przewodu pokarmowego. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ oraz ew. specjalistą ginekologiem.