Okrągła hipoechogeniczna struktura na jajniku a ból w czasie stosunku

W badaniu USG brzucha wyszła mi jakaś okrągła zmiana na prawym jajniku. Opis badania brzmi: "Macica w przodozgięciu, Endometrium linijne, pomiędzy trzonem macicy a ścianą pęcherza widoczna okrągła hipoechogeniczna struktura wym.21x22mm, prawy jajnik z pęcherzykami widocznymi w jego strukturze, okolica lekko tkliwa przy nacisku". Jestem w 18 dniu cyklu (32 dniowe). W marcu byłam u ginekologa bo bolało mnie w czasie stosunku po prawej stronie. Co to może być? Czy to coś niebezpiecznego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból podczas stosunku może być związany z wykrytą zmianą. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.