Brak okresu i wynik badań hormonalnych u 23-latki
Od 4 listopada nie mam okresu. -Test negatywny. Wyniki badań. 19,02, progesteron-0,30 prolaktyna 8,77 usg - Trzon macicy przodozgięciu ,niejednorodny wym 5,98 x 2,79 x 1,99 Jama macicy linijna pusta endometrium jednorodne 4,0 mm jajnik prawy wym 3,27 x 2,39 z licznymi >12 pęcherzykami . Jajnik lewy wym 3,73 x 2,16 o takiej samej strukturze jak jajnik prawy. Zaczynam się martwić bo przez 10 dni brałam Luteinę 2*1 i dalej nic od 2 tyg .Wizyta dopiero 5 marca Proszę o opinie. Pozdrawiam Kinga

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik badania może wskazywać na występowanie zespołu policystycznych jajników. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.