Ból podczas stosunku - dlaczego tak jest?

Witam, od niedawna zaczęłam współżyć z moim chłopakiem, pierwszy raz był jaki był - bolesny :(. Kolejne razy coraz lepsze, niestety gdy jesteśmy w pozycji: on z tylu, a ja na kolanach - odczuwam ból tak jakby jajników lub pęcherza i nie wytrzymuje i musimy przerwach stosunek. Dlaczego tak jest? Czy coś jest nie tak w moim organizmie? Proszę o odpowiedź ;) Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pierwszy stosunek może być bolesny i nie należy się tym przejmować. Jednak kolejne nie powinny już dawać dolegliwości bólowych. Proszę najpierw spróbować zmienić pozycję. Może akurat ta nie jest dla Pani odpowiednia.

Dolegliwości bólowe podczas stosunków mogą też być spowodowane schorzeniami ginekologicznymi np. torbielami jajnika. Gdyby dolegliwości nie ustępowały, proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam