Ból prawej strony brzucha po dotknięciu

Witam Od około miesiąca, boli mnie miejsce po prawej stronie brzucha. Czasami boli samo, tak jakby zagłuszone, Ale gdy dotykam ból jest specyficzny, gdyż boli jak po dotknięciu guza na głowie, czy siniaka na np. kolanie. Nie ma tam kości może mięśnie, ale nigdzie się nie uderzyłam, ani nie przemęczyłam. W dodatku jak dodytakam, to czuję tam jakby małe maleńkie wybrzuszenie i po dodtknięciu ta okolica robi się odrobinę czerwona... Czy to coś poważnego ? Co zrobić ?

Trudno mi określić co to może być bez bezpośredniego badania. Takie objawy jakie Pani opisuje mogą świadczyć o występowaniu przepukliny. Radzę najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Badanie bezpośrednie ręką powinno być wystarczające w postawieniu wstępnej diagnozy.

Proszę udać się do chirurga na badanie fizykalne i ewentualne badania dodatkowe.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg