Ból przełyku tydzień po wyrwaniu ósemki

Witam szanownych lekarzy. W poniedziałek mija tydzień odkąd został mi wyrwany ząb ósemka. Zaraz po zejściu antybiotyku pojawił się ból przełyku, po tej stronie po której został wyrwany ząb. Dentysta powiedział mi, że to normalne więc po prostu sobie z tym radziłem, pomimo ogromnego bólu. Problem w tym, że nie widzę żadnej poprawy, a czasami boli nawet mocniej. Zwłaszcza w nocy, gdy jama ustna jest wysuszona - jedno przełknięcie i od razu się budzę z bólu. Jak długo to jeszcze potrwa?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli dolegliwości będą utrzymywały się dłużej niż dwa tygodnie koniecznie proszę zgłosić się do chirurga stomatologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Trudno powiedzieć. Może płukać Pan gardło roztworem soli lub stosować tabletki na ból gardła ( do ssania ). Jednak jeśli dolegliwości nie ustąpią, proszę zgłosić się do laryngologa lub lekarza, który wykonywał zabieg ekstrakcji.