Ból ramienia po wypadku samochodowym

Witam. Na wakacjach miałam drobną stłuczkę samochodową. Nic się nikomu nie stało. Trochę mnie kark i ramie bolały w miejscu gdzie się o pasy oparłam przy hamowaniu i tyle. Myślałam że po jakimś czasie przestanie ale od wydarzenia minęły prawie 3 miesiące a ramie wciąż mnie boli, odczuwam ból gdy podnoszę rękę do góry i często drętwieje mi ta ręka. Czy ma to związek ze stłuczką? Czy powinnam pójść do lekarza czy samo w końcu przejdzie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinna Pani udać się do lekarza. Wskazana konsultacja ortopedyczna i wykonanie zdjęcia RTG bolącego stawu barkowego.
Jeśli przez okres 3 miesięcy dolegliwości nie ustąpiły nie należy liczyć "że samo kiedyś przejdzie". Dodatkową motywacją powinny być takie objawy jak drętwienie kończyny górnej, które może mieć związek z powstałym podczas stłuczki urazem.