Co robić z tym bólem ramienia?

Mam 42 ponad 3 tygonie zlę się oparłam na ręce i poczułam silny ból i jakby mi się obnizyło ramię nie mogę o tej pory podnieśc reki do góry bo jest ból ani w bok . jak dotkne ramie do czuje tez straszny ból i nie raz mam ręke zdrętwiałą. zrobilam rtg barku a.p bok i wyszło zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowym i zwapnienie powyzej guzku kosci ramiennej. co mam robić bo ból jest nie dozniesienia dostałam od lekarza rodzinnego maść i naproxen alenic nie przechodzi

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje kilka sposobów radzenia sobie ze zmianami zwyrodnieniowymi w barku. Po pierwsze, należy wprowadzić leczenie farmakologiczne. Powinno się stosować odpowiednie maści, jeżeli ta, przepisana przez lekarza nie przynosi ukojenia, to powinna się Pani zgłosić po receptę na mocniejszą.

Oprócz tego, przy dużym natężeniu bólu, zaleca się przyjmowanie leków na zwyrodnienie stawu barkowego. Mają one głównie za zadanie przynieść ulgę w bólu poprzez ich przeciwbólowy charakter, ale też zmniejszają ognisko zapalenia oraz mają działanie przeciwobrzękowe.

Do tego wszystkiego można również poprosić o skierowanie na rehabilitację. Wykonuje się ją poprzez specjalne zabiegi (np. zabieg laserowy, ultradźwiękowy, krioterapia), które jako cel mają zahamować i wyeliminować powstałe zwyrodnienie.

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, który opisuje mogące wystąpić kontuzje stawu barkowego:

https://uroda.abczdrowie.pl/urazy-stawu-barkowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.