Ból ręki w łokciu w wyniku wypadku

Boli mnie lewa ręka w łokciu w wyniku wyciągnięcia pod ciężarem upadającego człowieka.Słyszałam jak się wyciąga. Jak długo będzie boleć i co muszę robić ,żeby sobie ulżyć(ćwiczenia lub maści do smarowania). Boli mnie jak skręcam ją w łokciu :w prawo lub w lewo. Jak ja zginam w łokciu nie boli.Mam problem coś nią przytrzymać lub przekręcić. Dziękuję za pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bezwzględnie wskazana jest konsultacja z lekarzem ortopedą. Należy wykonać RTG stawu łokciowego, aby ocenić typ urazu oraz przyczynę dolegliwości. Na podstawie badania klinicznego zakresu ruchów oraz badań obrazowych, lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu. Niewykluczone, że niezbędna będzie stabilizacja stawu w opatrunku gipsowym.