Ból serca podczas biegania

witam mam na imię magdalena lat 22 i z lublina jak biegam to boli mnie w klatce piersiowej i szybko bije mi serce czy to coś poważnego co mam w tej sytuacji zrobić proszę o odpowiedź

Dobry wieczór,

Warto udać się do lekarza. Niezbędny jest bardziej dokładny wywiad - np. po jakim czasie od wysiłku odczuwa Pani dolegliwości bólowe, czy w rodzinie były jakieś choroby serca itd. W trakcie wysiłku fizycznego akcja serca przyspiesza się fizjologicznie, pytanie czy u Pani przyspieszenie tętna jest zbyt duże? Warto byłoby również na początek wykonać zwykłe ekg.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz