Ból stawów i złe samopoczucie u młodej osoby

Wiam, mam 24 lata i od roku mam problemy związane z bólem stawów, objawem reynauda i ogólnie złym samopoczuciem. Byłem już u internisty, ortopedy, chirurga, chirurga naczyniowego, a ostatecznie wylądowałem u reumatologa. Wyniki badań krwi i moczu są w normie(OB, ALAT, glukoza, CRP, RF, TSH, aCCP), jedynie wyniki badań specjalistycznych wykryły obecność przeciwciał przeciwjądrowych: miano 1:2560 o gruboplamistym typie świecenia. Proszę o pomoc bo na razie miotam się od lekarza do lekarza?

Witam serdecznie.
Sama, izolowana obecność podwyższonego miana przeciwciał nie upoważnia jeszcze do rozpoznania żadnej jednostki chorobowej. Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) są charakterystyczne dla tocznia układowego, jednak aby potwierdzić chorobę konieczne jest również spełnienie kryteriów klinicznych. Proszę zgłosić się do reumatologa, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania będzie w stanie określić czy możemy mieć do czynienia z toczniem. Jeżeli nie, jedynym rozwiązaniem będzie w zasadzie objawowe leczenie Pańskich dolegliwości.