Ból stawów środkowego palca podczas naciśnięcia

Witam, Od kilku miesięcy ( 5-6) boli mnie środkowy staw środkowego palca. Nie jest to ból samoistny, a odczuwalny tylko przy lekkim naciśnięciu środku stawu. Również odczuwalny jest dyskomfort w tym miejscu przy zaciskaniu dłoni w pięść. Co to może być i do jakiego lekarza specjalisty udać się po ewentualną diagnozę ? Pozdrawiam Małgorzata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty ortopedy. Po ustaleniu przyczyny dolegliwości zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.