Ślady płynu w przednim odcinku stawu skokowo-goleniowego w wyniku USG
Witam.. prosze o opis wyniku usg... Slady plynu w przednim odcinku stawu skokowo-goleniowym... Chrzastka szklistana powiarzchni stawowej niejednorodna..Wiazadlo trojgraniaste o obnizonej echogenicznosci,nieco pogrubiale.. Wobrebie wiazadel na zarysie kostki bocznejliczne drobne skostnienie o srednicy 1-2 mm. oraz zwapnienie okolo 5 mm...... Obnizona echogenicznosc przyczepu sciegna Achillesa do kosci pietowej w miejscu przyczepu dyskretna sklerotyzacja okolo 4 mm. Co robic dalej?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji konieczna będzie wizyta u specjalisty ortopedy. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.