Dlaczego mam zaczerwienienie stawów rąk?

Witam, od paru miesięcy mam zaczerwienione stawy palców u rąk. Skóra w tym miejscu jest zmarszczona. Nie mam drętwienia ani bólu a jedynie dyskomfort . W nadgarstku również podczas ruszania czuję lekki dyskomfort. Nie mam jednak problemów z ruchomością stawow, zmiany dotyczą głównie prawej dłoni, w znacznie mniejszym stopniu lewej. Zauważyłem, że palce są w lekkim przykurczu oraz wyprostowanie dłoni jest trochę trudniejsze niż normalnie. Dodam tylko, że mam palce mlotkowate u stóp a na badaniu krwi jakiś czas temu podwyższone iglicy. Co to może być?

Dzień dobry,

Opisany przez Pana przypadek zalecałabym skonsultować z lekarzem rodzinnym bądź dermatologiem, który będzie miał możliwość zbadać Pana zmianę i postawić odpowiednią diagnozę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl