Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam robić z tymi drętwieniami?

Dzień dobry, od czerwca br jestem diagnozowana i leczona bez większych efektów. Zaczęło się o drętwienia dłoni i stóp - tydzień na oddziale neurologicznym - MRI głowy, odc szyjnego, angioMRI głowy, doppler tętnic szyjnych, ENG, próba miasteniczna - wszystko bez zarzutu). Kiedy minęły drętwienia (po ok. miesiącu) zaczęło się osłabienie, męczliwość, bóle oraz sztywność (największa rano) stawów stóp, dłoni, nadgarstków i stawow skokowych wraz z obrzękami dłoni i st. skokowych - badania u reumatologa (RF pow normy, p.ciala ANA w niskim nianie) i podejrzenie RZS. Obecnie Encorton i Metotreksat - obrzęki minęły, ból stawow jest mniejszy. Doszły bardzo silne bóle mięśni ud, łydek, przedramion, czasem napadowe bóle głowy i karku. Jednego dnia bardziej bolą ręce, drugiego nogi. Mam uczucie sztywności na górnej pow. stóp i pod kolanami co odczuwam przy chodzeniu. Dolegliwości są najdotkliwsze rano, później zmęczenie stopniowo ustępuje, ale ból mięśni uniemożliwia mi funkcjonowanie i bardzo martwi. Proszę o pomoc i sugestie co robić i do kogo się zwrócić.
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Jeżeli wszystkie badania laboratoryjne wypadają prawidłowo,charakter i lokalizacja dolegliwości jest zmienna, to należałoby uwzględnić jeszcze jeden wariant podłoże emocjonalne. Nerwica może imitować objawy każdej choroby somatycznej, czasem z różnicowaniem mają problem wytrawni fachowcy. Leczenie natomiast całkowicie odbiega od przyjętych schematów. Nie zawadzi konsultacja psychiatryczna lub psychoterapeutyczna. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy