Ból stawu skokowo-żuchwowego

Witam, mam od ok 2 tyg niesamowity ból stawu skroniowo-żuchwowego. miałam szynę relasacyjną na górną szczękę. Boli mnie miejsce gdzie łączy się kość po okiem i żuchwa. Nie mogę otworzyć buzi na więcej niż niecałe 2 palce, nie mogę nic ugryźć, boli nawet szyja. Dr nie zrobił mi nigdy RTG a czy powinien? dostałam Tolperis VP 3xdz i ibuprom max 3xdz. co mogę jeszcze zrobić żeby ból ustąpił? Czekam na szynę. Ale nie daje mi spokoju że nie mam żadnych badań. Szukam specjalisty w woj. dolnośląskim

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie przesłanki kierowały lekarzem, który zalecił obecne leczenie, ale z Pana opisu sytuacja nie jest dla mnie jednoznaczna i wykonałbym badania dodatkowe. Wiem, że patologia stawu skroniowo-żuchwowego zajmuje się klinika przy Lindleya w Warszawie.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski