Ostre bóle prawego stawu żuchwowego

Witam. Około 2tyg lekko bolał mnie prawy staw żuchwowy. Pewnego razu obudziłam się juz z ostrym bólem, szczękę mogłam otworzyć na 1,5 palca. Ból był do zniesienia, dopóki podczas posiłku nie tak ruszyłam szczęką. Taki stan utrzymywał się 1,5tyg. Zaczęłam w pełni otwierać szczękę, ale w połowie czuje opór i lekki ból. Teraz to samo dzieje się z lewym stawem. Podczas otwierania ust słyszę kliknięcia i pojawia się ból. Za 3 dni mam wizytę, ale chciałabym zorientować się wczesniej. Co to moze być?

Witam serdecznie,
Ciężko wskazać coś konkretnego na podstawie opisanych objawów. Może to być wyrzynająca się ósemka, może to być stan zapalny jednego z zębów trzonowych, może to być choroba okluzyjna, nieprawidłowość w budowie stawu skroniowo-żuchwowego, stan zapalny w kości, nieprawidłowo wykonane odbudowy.
Na pewno trzeba to diagnozować i leczyć.