Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból stóp a zespół Mortona

Od 4 m-cy boli mnie stopa. Ze względu na astmę aspirynową i uczulenie na penicylinę nie brałam żadnych leków. Korzystałam z zabiegów krioterapii,lasera,magnetronik, wirówka.Ból najpierw częściowo ustąpił, potem powrócił. Lekarz zdiagnozował zespół Mortona, zasugerował operację i zlecił ultradźwięki.Ból stopy uspokoił się.Nagle po wstaniu z łóżka poczułam silny ból obu stóp w okolicy stawu skokowego, występuje tylko przy chodzeniu,praktycznie mnie unieruchamia.Nie boli mnie pięta ani ścięgno ach
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Dzień dobry
Neuralgia Mortona jest bólem pochodzenia nerwowego, z powodu przewlekłego ucisku lub naciągania nerwu palcowego wspólnego. W ponad 80% przypadków konieczne jest leczenie operacyjne. Rehabilitacja z reguły nie daje trwałej poprawy, ultradźwięki są przeciwwskazane, czasami poprawę dają wkładki ortopedyczne. Z podanego opisu nie da się wywnioskować co jest przyczyną bólu w obrębie stawu skokowego, konieczne jest zbadanie stopy.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy