Ból stóp a zespół Mortona

Od 4 m-cy boli mnie stopa. Ze względu na astmę aspirynową i uczulenie na penicylinę nie brałam żadnych leków. Korzystałam z zabiegów krioterapii,lasera,magnetronik, wirówka.Ból najpierw częściowo ustąpił, potem powrócił. Lekarz zdiagnozował zespół Mortona, zasugerował operację i zlecił ultradźwięki.Ból stopy uspokoił się.Nagle po wstaniu z łóżka poczułam silny ból obu stóp w okolicy stawu skokowego, występuje tylko przy chodzeniu,praktycznie mnie unieruchamia.Nie boli mnie pięta ani ścięgno ach

Dzień dobry
Neuralgia Mortona jest bólem pochodzenia nerwowego, z powodu przewlekłego ucisku lub naciągania nerwu palcowego wspólnego. W ponad 80% przypadków konieczne jest leczenie operacyjne. Rehabilitacja z reguły nie daje trwałej poprawy, ultradźwięki są przeciwwskazane, czasami poprawę dają wkładki ortopedyczne. Z podanego opisu nie da się wywnioskować co jest przyczyną bólu w obrębie stawu skokowego, konieczne jest zbadanie stopy.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego