Ból sutków przy dotyku i brązowe plamienie przed miesiączką

Dzien dobry. Od okolo 2 tygodni bola mnie sutki przy dotyku. Nie wyczuwam zadnych guzkow, nie ma zaczerwienienia, nie ma zadnej wydzieliny. W jednym sutku zrobila mi sie srodku dziurka. Nie widzialam wczesniej, zebym wczesniej to miala. Nie jestem w ciazy i nigdy nie bylam. nie wiem czy to ma znaczenie, ale od okolo 4 miesiecy przed kazda miesiaczka mam brazowe plamienie a miesiaczka stala sie krotsza ( 2 dni) i skąpa.

Najprawdopodobniej przyczyną sa zaburzenia hormonalne. Nalezy wykonać FSH, LH, Estradiol, TSH i Prolaktynę między 2-4 dniem cyklu. 3 dni przed badaniem , nie pić alkoholu, nie współżyć a przedewszystkim nie dotykac piersi . Badanie wykonać do 2 godzin po przebudzeniu nad czczo po wyspanej nocy. Z wynikami badań zapraszam.