Ból w barku podczas podnoszenia ręki a skolioza

Witam. Moim problemem jest ból w prawym barku przy podnoszeniu ręki do góry. Boli mnie już od 2 miesięcy, nie przypominam sobie żadnego urazu, ale nie mogę go wykluczyć w 100%. Nie uprawiam wyczynowo sportu ale dużo gram w siatkówkę dla przyjemności. Czy to jest coś poważnego? Czy może być spowodowane przez stwierdzoną u mnie skoliozę? I czy na ewentualną wizytę powinnam się zgłosić do ortopedy czy wystarczy do lekarza rodzinnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
Pani ból prawego ramienia może być spowodowany zmianami przeciążeniowymi aparatu mięśniowo-więzadłowego np podczas treningu siatkówki. Nieprawidłowe skrzywienia kręgosłupa powodują asymetryczne napięcia mięśni, które mogą doprowadzić do bólu w okolicach kręgosłupa. Radzę udać się do lekarza ortopedy, bądź fizjoterapeuty w celu dokładniejszej diagnozy.

Pozdrawiam