Ból w dole brzucha po założeniu wkładki wewnątrzmacicznej

Witam mam zalozona spirale .od 17wrzesnia bolal mnie brzuch 21 dostalam miesiaczke w terminie bardzo obfita lecz bol nie ustapil .bol ten jest umiejscowiony w dole brzucha .mam pytanie czy mozliwe jest przesuniecie wkladki? ciaza? pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn, w tym związane z wkładką jak i nie. Mogą być to bowiem schorzenia zarówno układu moczowego, rozrodczego jak i pokarmowego. Sugeruję wykluczenie ciąży poprzez test ciążowy oraz konsultację z lekarzem POZ.