Ból w klatce piersiowej i biało-czerwone plamy na twarzy u 8-latka po wysiłku fizycznym

Mój syn ma 8 lat, trenuje piłkę nożną, po takim wysiłku fizycznym czasem odczuwa ból w klatce piersiowej i albo robią mu się biało czerwone plamy na twarzy i odczuwa duże zmęczenie. Robiliśmy badanie Holtera i jedynie z tego badania wyszło że mój syn ma bardzo przyspieszoną akcję serca około 160 uderzeń na minutę i to nie w trakcie wysiłku. Czym może to być spowodowane?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proszę udać się do lekarza kardiologa dziecięcego.