Ból w klatce piersiowej po wysiłku u 8-latka

Mój syn ma 8 lat, trenuje piłkę nożną, po wysiłku fizycznym odczuwa ból w klatce piersiowej i albo robią mu się biało czerwone plamy na twarzy i odczuwa duże zmęczenie. Robiliśmy badanie Holtera i jedynie z tego badania wyszło że mój syn ma bardzo przyspieszoną akcję serca około 160 uderzeń na minutę i to nie w trakcie wysiłku. Jesteśmy już po kilku wizytach u kardiologa a po wynikach Holtera lekarz stwierdził że serce bije rytmicznie więc już nie ma potrzeby kolejnej wizyty. martwię się tym

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko jest pod opieką specjalisty kardiologa, który wykluczył patologie w obrębie układu sercowo-naczyniowego, to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne oceniające morfologię, funkcję wątroby czy nerek. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości co do postawionej diagnozy, sugeruję konsultację z innym specjalistą kardiologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli lekarz określił że wszystko jest ok to proszę kierować się jego zaleceniami. Nie wykonując badania ani nie widząc wyników badań dodatkowych nie mogę nic więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza pediatry jeśli coś Panią niepokoi