Ból w kroczu w 8 miesiącu ciąży

Mam pytanie dotyczące ciąży gdyż termin mam na 7 kwietnia, a odczuwam ból w kroczu gdy chodzę, wstaje czy też odwracam się w trakcie snu. Dlaczego tak jest?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest Pani w trzecim trymestrze, kiedy to dochodzi do obniżania się brzucha. Płód jest już duży i uciska na tkanki miednicy. Ten dyskomfort jest normalnym zjawiskiem. Nie ma powodów do niepokoju.