Ból w lewym górnym boku pod żebrem

Od dwóch tygodni odczuwam w zasadzie delikatnie promieniujący ból w lewym górnym boku pod żebrem,przyznając szczerze że przechodzę dosyć nerwowy okres -czy to pobolewanie może mieć związek ze stresem i niedługo minie czy raczej powinnam wybrać się do lekarza?Mam 31 lat-co mogę zażywać na uspokojenie ?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam. Możliwe, że jest to ból nerwicowy. Jednak aby mieć pewność sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który oceni podstawowe parametry życiowe i wykona badanie EKG. Tylko na podstawie badania lekarskiego można postawić diagnozę.
Jednym z leków bez recepty, który może być stosowany pomocniczo w nerwicach jest Validol.
Pozdrawiam.