Ból w mostku a ryzyko zawału serca

Od okoły tygodnia kilka razy w ciągu dnia odczuwam kłujący ból w mostku,trwa on zwykle około30 sekund do około minuty,niepokoje się tym trochę gdyż mam dopiero 35 lat,w mojej rodzinie -mama i tata obydwoje przeszli zawał w wieku między 40 a 50 rokiem życia.Czy muszę w jakiś sposób zareagować?Czy mogę się spodziewać zawału we wczesnym wieku? Dziękuję za odpowiedz. Hanka l.35

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pomimo młodego wieku jest Pani obciążona rodzinnym ryzykiem wystąpienia zawału. Opisywane dolegliwości mogą świadczyć o chorobie wieńcowej. Powinna Pani zareagować i zgłosić się do kardiologa, pod którego opieką powinna Pani pozostawać.