Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy choroby wieńcowej a ryzyko zawału serca

Mam obawy o swoje zdrowie . Mam typowe objawy choroby wieńcowej mały wysiłek i już pojawiaj się bóle w kletce piersiowej . Kardiolog po próbie wysiłkowej powadził ze musze mieć zrobioną koronografie . Termin do niego mam na 23 stycznia a późnij trzeba czekać na termin ok 2 miesięcy . Ja pracuję prowadzę własną firmę Boje się czy nie dojdzie do zawału serca wszystko to tak się ciągnie .nie wiem co mam robić .może państwo mi podpowiecie . Pozdrawiam Oczywiście przyjmuję leki
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Witam serdecznie,
Podany wynik biopsji wskazuje na łagodną zmianę tarczycy. Natomiast dalszy sposób leczenia (czy będzie ono w ogóle konieczne, czy wystarczy obserwacja) zależy od lekarza endokrynologa, który kierował Pana na biopsję, zna Pana historię choroby, wyniki dotychczasowych badań (zarówno USG jak i badań hormonalnych).
Pozdrawiam

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy