Objawy zawału u 35-letniej kobiety

mam pytanie,jesli kobieta 35 letnia ma objawy zawału czyli dusi sie odczuwa silne bóle w klatce piersiowej promieniujace do pleców i ramienia oraz rzuchwy itp idzie do internisty a Ten stwierdza depresje bez badania kardiologicznego?jak przekonac Owego lekarza ze kobieta w tym wieku moze miec choroby serca,zawał itp.tym bardziej ze w młodosci przezyła zapasc ser-nacz.a lekarze najpierw diagnozuja alergie potem refluks i w koncu nerwice a wykluczaja bez badan problemy kardiologiczne,np stan zawał

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć zarówno podłoże depresyjne jak i sercowo-naczyniowe. W celu diagnostyki układu krążenia powinna Pani skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.