Ból w nadbrzuszu, uczucie kwasu w przełyku a refluks

Witam, od tygodnia po spożyciu alkoholu w większej ilości na drugi dzień zjadłam galarete z octem, niestety natychmiast pojawily się bole w nadbrzuszu, po wzięciu jednej dawki po jedzeniu helidicu forte i drugiej na czczo ( wystapil silny bol glowy) nieco puściło, dziś nawrot jest od nowa , czuje kwas w przyłyku jedynie , nie odbija mi się , nic mnie nie boli,ale moje pytanie brzmi: czy to może być refluks? nie zgodze się nigdy na gastroskopie, wiec wole się leczyc sama.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą refluksową przełyku. Nie można jednak wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Bez przeprowadzenia kompletnej diagnostyki nie jest możliwe wdrożenie skutecznego leczenia. Warto zatem udać się do lekarza.