Ucisk w przełyku przy refluksie żołądka

Witam, mam refluks żołądka, stosuję dietę oraz przepisane przez lekarza tabletki. Jednak kilka razy w dniu czuję ucisk w przełyku i częste odbijanie. Powoduje to uczucie duszności i ogólne mocne osłabienie, stan ten trwa około godziny i później w miarę ustępuje. Mam jednak pytanie jak najlepiej sobie pomoc w momencie kiedy uczucie "guli" w przełyku się pojawia? Staram się pić dużo wody mineralnej lub jakieś ziółka, czy są jakieś inne sposoby?

Pana objawy niekoniecznie sa spowodowane chorobą refluksową przełyku. Należałoby wykonać jeszcze badanie manometrii przełyku i zasiegnąć wtedy opinii doświadczonego gastroenterologa.