Czy uczucie jedzenia w przełyku w refluksie można się pozbyć?

Miałem przeprowadzona gastroskopię i stwierdzono u mnie pierwszy stopień refluksu, od 2 tygodni używam leki przepisane przez lekarza nexium esomeprazolum,pewne dolegliwości ustąpiły ale dalej po każdym posiłku mam uczucie jakby jakaś resztka jedzenia znajdowała się w przełyku , czy to już tak pozostanie czy można liczyć ze po jakimś czasie to minie?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli objawy nadal się utrzymują wskazana jest ponowna wizyta u lekarza prowadzącego