Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odruch wymiotny po jedzeniu

Witam. Udało mi się wygrać z bulimią (tak przynajmniej myślę). Od prawie dwóch miesięcy nie wymiotuję, wcześniej towarzyszyła mi przez około 3 lata. Problemem stało się powracanie pokarmu do przełyku i dalej, tak zwany odruch wymiotny po jedzeniu - inni nazywają to refluksem żołądka. Czy ustąpi to samo po jakimś czasie bez zwracania czy niezbędna będzie wizyta u specjalisty i przyjmowanie jakichś farmaceutyków?
ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji najpewniej odruch wymiotny czy tez refluks są wynikiem wyuczonych czynności związanych z przyjmowaniem pokarmów. Z biegiem czasu, przy normalnym trybie odżywania się dyskomfort powinien ustąpić. Warto także do tego momentu przyjmować posiłki w małych porcjach. Doraźnie jednak polecam zastosowanie Metoklopramidu. Jest to lek p/wymiotny, który z pewnością ograniczy dyskomfort.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam! Objaw jest niepokojący i należy udać się do specjalisty gastroenterologa, który na podstawie badania stwierdzi czy przyczyna leży po stronie niesprawnego zwieracza przełyku, w tym przypadku zapewne zastosuje farmakoterapie.

0

Witaj,
refluks żołądkowo-przełykowy wymaga stosowania diety łatwo strawnej z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soków trawiennych. Oznacza to rezygnację z kawy i mocnej herbaty, pełnoziarnistych produktów zbożowych, surowych warzyw i owoców, produktów marynowanych, kiszonych, konserw, esencjonalnych zup, ostro przyprawionych posiłków. Powinnaś jeść 5-6 małych objętościowo posiłków dziennie. Moim zdaniem warto jednak byś skonsultowała swoje objawy ze specjalistą i znalazła przyczynę problemów.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

0

Witam,
jest kilka prostych sposobów na zmniejszenie refluksu żołądkowego. Po jedzeniu nigdy się nie kładź, a jeśli już musisz to podłóż sobie pod plecy 2 duże poduszki, tak aby znajdować się w pozycji półsiedzącej. Unikaj smażonych i mocno pieczonych potraw, unikaj gum miętowych, cukierków miętowych, one mogą nasilać refluks. Posiłki powinny być spożywane w małych porcjach i staraj się nie pić do posiłku, aby objętość spożytego pokarmu była jak najmniejsza. Pamiętaj, że tłuste pokarmy mogą długo zalegać w żołądku, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia refluksu.
Pozdrawiam
Edyta Obolewicz

Mgr Edyta Obolewicz jest wykwalifikowanym dietetykiem z doświadczeniem w pracy z pacjentami. W pracy zawodowej skupia się na kompleksowym podejściu do pacjenta oraz jego problemów, proponując indywidualnie dobrane porady dietetyczno-żywieniowe. Prowadzi prywatny gabinet dietetyczny Mr&Mrs Beauty w Gdyni.
0

Witam, wizyta u specjalisty będzie tu niezbędne – w celu potwierdzenia Twoich obaw i dobrania ewentualnych leków. Dieta przy refluksie także jest bardzo ważna – łagodzi objawy i leczy dolegliwość, dlatego już dziś wprowadź podstawowe jej zasady. http://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-refluks http://portal.abczdrowie.pl/objawy-refluksu Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witam,
Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza. Wczesna diagnostyka to podstawa. Warto również zadbać o prawidłową dietę. Należy zwracać uwagę na jakość, ilość posiłków oraz dobór produktów. Ważne żeby jedzenie było świeże.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy