Ból w okolicach jajników a prawdopodobieństwo ciąży

Witam! Od jakiś 2 tygodni czuję ból w okolicach jajników, mam powiększone piersi, brzuch też wydaje się większy, częściej oddaję mocz. Zrobiłam też test ciążowy - wynik negatywny. Okres mam regularny, tylko że przez ostatnie 2 miesiące trwał on tylko 2 dni, a zazwyczaj mam 4-5. do stosunku doszło 1 grudnia i 17. Czy jestem w ciąży?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Witam! Jeżeli ostatnie stosunki miały miejsce w grudniu, to w obecnej sytuacji byłaby Pani w 5 miesiącu ciąży. Na tym etapie test ciążowy z całą pewnością powinien dać wynik pozytywny. Oczywiście nie można wykluczyć zafałszowania wyniku, dlatego jeżeli obawia się Pani, że mimo wszystko mogło dojść do zapłodnienia, może Pani powtórzyć test. Opisywane dolegliwości nie są objawami charakterystycznymi dla ciąży. Podobne można zaobserwować przy zaburzeniach hormonalnych lub zmianie nawyków żywieniowych. Reasumując, wydaje się, że nie ma Pani podstaw do obaw. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty