Ból w okolicy czołowej i potylicznej przy patrzeniu przez okulary o mocy -3

Byłam ostatnio u okulisty w związku z bólem w okolicy czołowej i potylicznej przy patrzeniu przez okulary o mocy -3. Okazało się, że okluary dobrane są idealnie, gdyż badanie wzroku wykazało ok -2.8. Nosiłam wcześniej soczewki -3, wiem, że były za mocne, dlatego lekarz przepisał mi -2,75 i takie noszę, choć czuję lekki dyskomfort w patrzeniu w dal. Niestety nie poprawiło to jakości mojego widzenia w okularach (lekarz zostawił mi -3), cały czas mnie boli. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

Witam.
Prawdopodobnie Pani oczy "przyzwyczaiły " się do większej korekcji w soczewkach , dlatego w okularach przy tej samej korekcji występuje dyskomfort.
Pozdrawiam