Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie mogę zrobić laserowe usunięcie wady wzroku i ile kosztuje taki zabieg?

Przez całe moje życie, właściwie aż do 40 roku, z moim wzrokiem było super idealnie. Widziałam idealnie jak i z bliziutka, tak i z daleka (numer autobusu widoczny dla mnie był z odległości 200 metrów). Od czterdziestego roku, nawet nie wiem, jak to się zaczęło, mój wzrok zaczął się pomalutku pogarszać. Dwa i pół roku temu okulista stwierdził, że muszę nosić do czytania +2 a do patrzenia 1,75. Dziś, to jest po tym czasie (mam 48 lat), noszę 4 do czytania i 2,5 do patrzenia. Nienawidzę okularów, nie potrafię się z tym pogodzić, że je muszę nosić, sykam i przeklinam, jak zdarzy mi się je zapomnieć do sklepu, bo jestem ślepa jak kura. Ani z bliska, ani na odległość... Wszystko za mgłą, dlatego bardzo proszę o odpowiedź, mieszkam w Gorzowie i jestem zrozpaczona. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź - za co bardzo dziękuję, Jolanta

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Laserowa korekcja wzroku

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Pani Jolanto,

nadwzroczność wieku średniego ma zwykle charakter postępujący, aczkolwiek postępowanie wady jest zazwyczaj powolne.
Laserowa korekcja wad wzroku najlepiej zdaje egzamin w przypadku krótkowzroczności, w wypadku nadwzroczności jej efekty nie są tak zadowalające. Nielubiane okulary można spróbować zastąpić soczewkami kontaktowymi. W Pani przypadku mogą to być soczewki dwuogniskowe, gdzie jedna para soczewek służy do widzenia i z daleka, i z bliska.
Jest to bardzo dobra metoda na nienoszenie okularów, o ile nie ma Pani przeciwwskazań okulistycznych, wymaga tylko przyzwyczajenia się do patrzenia w nowy sposób i nauczenia się obsługi soczewek.
Proponuję odwiedzenie najbliższego miejsca, gdzie lekarz okulista dobierze soczewki i nauczy Panią sposobu obsługi.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy