Ból w okolicy mostka po jedzeniu u 66-latki

mam 66 lat i odczuwam ból w okolicy mostka najczęściej po jedzeniu. Ból jest promieniujący na kręgosłup i żuchwę . Czasami wydaje mi się ,że jedzenie zatrzymało mi sie w przewodzie na wysokości mostka. Proszę o pomoc , napewno pójdę do lekarza ale chcę wiedziec teraz. Jestem przerażona

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyczyną Pani dolegliwości mogą być choroby układu pokarmowego lub sercowo-naczyniowego. Niezbędne są dalsze badania diagnostyczne. Pozdrawiam.