Ból w okolicy szyi, opuchnięcia i stan podgorączkowy

Witam , niestety do lekarza mogę wybrać się dopiero w poniedziałek . Więc może tutaj ktoś mi chociaż coś doradzi . Od wczoraj mam ból w okolicach szyi z lewej strony , jest to ciągły ból , nie do znieniesnia . Jest także stan przed gorączkowy ( ok 37,2 stopnie ) . Widać także opuchliznę . problem z ruszaniem szczęką jak i gryzieniem . Objawy podobne do świnki , jeszcze nie miałem a mam 21 lat . tabletki bólowe dziś juz tylko minimalnie pomagają . Czy można to jakos złagodzic w domu ? pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeśli dolegliwości bólowe są tak silne, niech Pani jak najszybciej wybierze się do lekarza rodzinnego. bez badania i zebrania wywiadu nie da się przez internet ustalić dokładnej przyczyny dolegliwości. Na pewno jest to jakiś stan zapalny, niewykluczony, że wymagający zastosowania antybiotykoterapii. Czym wcześniej rozpocznie Pani leczenie, tym szybciej poczuje się Pani lepiej. Proszę więc udać się do lekarza rodzinnego. Może Pani ewentualnie na samo złagodzenie bólu zastosować jakiś lek z grupy nlpz dostępnych bez recepty, np. ibuprofen, ale to tylko działanie doraźne. Dlatego radziłbym Pani jak najszybszy kontakt z lekarzem, aby uniknęła Pani potencjalnych powikłań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz