Ból w podbrzuszu dzień po stosunku

Dzień po stosunku zaczęłam odczuwać bóle i skurcze mięśni w okolicy podbrzusza. Dodam, iż nigdy nie miałam takich objawów w trakcie cyklu i było to nasze pierwsze, choć nie do końca pełne, współżycie. Dziś wypada dzień, w którym mam owulację (wczoraj stosunek). Na początku był delikatny kontakt penisa z pochwą (bez penetracji), potem już stosunek w prezerwatywie. Czy możliwe jest w tej sytuacji zapłodnienie i czy te objawy coś sugerują? Czy powinnam udać się po receptę na tabletki po stosunku? Nie chcę, by było za późno.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W trakcie owulacji możliwe są niewielkie pobolewania podbrzusza. Prezerwatywa jest środkiem antykoncepcyjnym o dosyć dużej skuteczności, bliskiej 97%. Jeśli podczas stosunku kondom nie został uszkodzony lub nie zsunął się, to ryzyko ciąży jest małe. Tabletka "72 h po" ze względu na skutki uboczne zarezerwowana jest raczej dla sytuacji, w których ryzyko ciąży jest duże. Jeśli jednak ma Pani wątpliwości, proszę udać się do lekarza.

Pozdrawiam!