Ból w prawym boku i torbiel nerki w wyniku USG

Bardzo prosze o pomoc boli mnie w prawym boku po usg stwierdzono torbiel nerki dostalam na pogotowiu dwie pyralginy nie puscilo lekarz sie zdziwil bo powiedzial ze torbiel nie boli wiec co jest??? ,stwierdzil ze to moze od kregoslupa ...ale jakim cudem jest torbiel jest bol prosze o rade bo juz niewiem co mam robic Mam 40 lat nigdy nie mialam takich dolegliwosci

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani wyniku USG, co właściwie uniemożliwia precyzyjną odpowiedź na pytanie. Klasyczne torbiele nerek, tak jak powiedział Pani lekarz, nie powodują dolegliwości bólowych. W pewnych sytuacjach, np. zakażenia torbieli, współistnienia innych patologii, możliwe jest wystąpienie bólu. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który ma możliwość przeczytania pełnego opisu USG.

Lek. Katarzyna Szymczak

Torbiel może "boleć" jeśli rozwinie się w niej stan zapalny (powinny być podwyższone wykładniki stanu zapalnego WBC,CRP) lub gdy pęknie albo wynaczyni się do niej krew i zacznie się powiększać. Rozumiem, że żadna z tych sytuacji nie miała u Pani miejsca (nie napisała Pani też jakiej wielkości jest torbiel?) Powodem Pani bólu może być kręgosłup, tak jak mówił lekarz,a torbiel została uwidoczniona niejako przez przypadek. Radzę wykonać rtg kręgosłupa L-S oraz zapisać się do urologa na kontrolę torbieli nerki.
Pozdrawiam