Co oznacza torbiel w obrębie nerki w USG?

Dzień dobry, jestem mężczyzną w wieku 33 lat. Wczoraj miałem USG brzucha i zaniepokoiły mnie dwa zdania: "w dolnym biegunie nerki lewej na granicy echa środkowego i kory obszar hypoechogeniczny odpowiadający torbieli wielkości 10 X 9 mm" oraz "aorta brzuszna nieposzerzona z blaszkami miażdżycowymi". Co teraz powinienem zrobić i do jakiego lekarza udać się z tymi wynikami?

To bardzo niewielka prosta torbiel nerki, typu zwyrodnieniowego, więc nie wymaga leczenia tylko obserwacji czyli co około 6-12 miesięcy USG. Co do blaszek miażdżycowy radzę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zapewne określi w badaniu krwi profil lipidowy i w razie nieprawidłowych wyników włączy odpowiednie leczenie.