Co oznacza aorta brzuszna miażdżycowa, nieposzerzona?

Aorta brzuszna miażdżycowa, nieposzerzona - mam 22 lata, masa ciała w normie. Żaden z lekarzy nie skomentował tego zapisu USG a mnie niepokoi zapis 'miażdżycowa'. Co to oznacza?

Miażdżycowa aorta oznacza, że ściana aorty zawierają blaszki miażdżycowe. W takim wypadku mimo Pani normalnej wagi ciała zalecałbym wykonanie badania laboratoryjnego krwi w zakresie profilu lipidowego. Proszę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym.