Co znaczy aorta brzuszna nieposzerzona, drożne żyły wrotne i śledzionowa?

Prośba o interpretacje wyniku TK: Aorta brzuszna nieposzerzona, drożne żyły wrotne i śledzionowa. nie widać cech limfadenopatii zaotrzewnowo. wraca uwagę przestrzeń o gęstościach płynnych, nie ulegająca istotnemu wzmocnieniu po CM, wlk. 26x25x33 mm- mucocele?obraz pozorny? w przyleganiu węzły chłonne krezkowe do 6x9mm. wolnego pływu w otrzewnej nie widac. niejednoznaczny obraz kątnicy jw.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest zestawienie powyższego wyniku z danymi z bezpośredniego badania lekarskiego oraz danych z wywiadu medycznego. proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie.