Torbiel nerki w wyniku USG
Dokucza mi ból w okolicy lędźwiowej icoraz częściej się pojawia,badanie usg u radiologa wykazało ;W środkowym kielichu nerki prawej złóg wielkości 4,4mm,torbiel górnego bieguna nerki lewej wielkości 87mm w poradni pan doktor oznajmił że jak pobolewa to niema potrzeby robić punkcję torbieli jak zacznie mnie boleć tak że aż syknę z bólu to mam wrócić, a co do prawej nerki oznajmił że to co się świeci nie musi oznaczać że to kamień.Czy faktycznie nic niemożna zrobić z tą moją ogromną torbielą?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, wobec objawów bólowych wskazane jest opróżnienie torbieli lub leczenie chirurgiczne, zwłaszcza, iż torbiel jest duża (>5cm). Kwalifikacja do zabiegu nie zależy jednak wyłącznie od stanu torbieli, ale również od stanu zdrowia chorego, innych występujących chorób. W razie wątpliwości sugeruję zasięgnąć porady innego lekarza / urologa /.