Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel nerki w wyniku USG

Dokucza mi ból w okolicy lędźwiowej icoraz częściej się pojawia,badanie usg u radiologa wykazało ;W środkowym kielichu nerki prawej złóg wielkości 4,4mm,torbiel górnego bieguna nerki lewej wielkości 87mm w poradni pan doktor oznajmił że jak pobolewa to niema potrzeby robić punkcję torbieli jak zacznie mnie boleć tak że aż syknę z bólu to mam wrócić, a co do prawej nerki oznajmił że to co się świeci nie musi oznaczać że to kamień.Czy faktycznie nic niemożna zrobić z tą moją ogromną torbielą?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Kamica nerkowa

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wobec objawów bólowych wskazane jest opróżnienie torbieli lub leczenie chirurgiczne, zwłaszcza, iż torbiel jest duża (>5cm). Kwalifikacja do zabiegu nie zależy jednak wyłącznie od stanu torbieli, ale również od stanu zdrowia chorego, innych występujących chorób. W razie wątpliwości sugeruję zasięgnąć porady innego lekarza / urologa /.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy