Ból z tyłu głowy, duszności i zawroty

Witam serdecznie od jakiegoś czasu boli mnie głowa z tyłu mam lekkie zawroty ,serce mocno bije i mam duszności jakby ktoś położył mi kamień na klatce piersiowej szczególnie w pozycji leżącej i od wczoraj mam biegunkę może to jakaś nerwica niedawno robiłam badania na tarczycę i te ogólne i wyszło ok. proszę o pomoc

Witam. Możliwe jest, że opisane przez Panią objawy mają podłoże nerwicowe. W pierwszej kolejności należy jednak wykluczyć choroby somatyczne. Proszę się zastanowić co ostatnio dzieje się w Pani życiu. Czy jest więcej stresujących sytuacji, trudnych do rozwiązania problemów, odczuwa Pani presją a może stoi Pani przed ważnymi decyzjami? Jeżeli przeżywamy nieświadomy konflikt wewnętrzny lub mamy trudności z rozpoznawaniem i wyrażaniem emocji, czy jakaś sytuacja przekracza nasze możliwości przystosowawcze, odbija się o na funkcjonowaniu naszego organizmu. Bywa, że jest to stan przejściowy i mija po rozwiązaniu problemu. Jeżeli jednak utrzymuje się i utrudnia codzienne funkcjonowanie konieczna może być wizyta u specjalisty. Głównym sposobem na leczenie zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia, jeżeli zachodzi taka potrzeba dołącza się farmakoterapię. Pozdrawiam serdecznie, MB