Wysoki puls, kołatanie serca, ucisk w klatce piersiowej i uczucie zimna

Witam.Mam mam wysoki puls(obecnie przyjmuje tabl na spowolnienie pracy serca),kołatania,uczucie ucisku w kl. piersiowej,jest mi zimno,mam drgawki,kręci mi się w głowie,drętwieje mi lewa ręka.Miałam wykonane badania(morf.)miałam Holter,kilka razy wykonan ekg, echo serca i niczego te badania nie wykazały.W związku z tym mam pytanie, czy możliwe jest to,że takie objawy mam przez nerwice albo przez boreliozę? Dodam,że jestem nerwowa.. i to bardzo.. Wykonałam badanie na boreliozę i czekam na wynik..

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą być wynikać z zaburzeń nerwicowych. Prawdopodobieństwo jest większe jeżeli zostały wykluczone inne przyczyny w badaniach lekarskich. Może się Pani przyjrzeć w jakich okolicznościach objawy się nasilają, jakie myśli i uczucia Pani wtedy towarzyszą, a w jakich okolicznościach czuje się Pani dobrze. Takie objawy mogą być sygnałem, że dzieje się w nas coś, czego nie jesteśmy w pełni świadomi. Z pomocą psychoterapeuty, w bezpiecznych warunkach, dociera się do tych obszarów i wypracowuje się bardziej efektywne sposoby na radzenie sobie. Psychoterapia pomaga też opanowywać swoją nerwowość. Można lepiej rozpoznawać i rozumieć swoje emocje oraz w uczyć się ich wyrażania w konstruktywny sposób.
Żeby otrzymać rzetelną diagnozę wskazana jest wizyta u psychologa/psychoterapeuty i ewentualnie psychiatry. Pozdrawiam, MB