Ataki serca, osłabienie, ucisk w klatce piersiowej

Mam 19lat I jestem kobieta. Mam czasam ataki serca przy ktorym bije mi strasznie mocno I robi mi sie slabo mam tak przynajmniej raz na dwa tygodnie ekg I badanie krwi I tsh w normie poza tym czuje czesciej ucisk w klatce ciezko mi sie oddycha szybko sie mecze . Nie jestem nerwowa. Moj pierwszy atak nie byl atakiem serca chyba . Wiem ze oblaly mnie poty zrobilo mi sie strasznie goraco nie moglam ustac na nogach a w brzuvhu czulam jak by mi sie wszystko rozlalo

Witam,
jeżeli zostały wykluczone medyczne przyczyny dolegliwości proszę udać się do psychoterapeuty lub psychologa ponieważ być może występuje u Pani zespół lęku napadowego.
Pozdrawiam.

To, co Pani opisuje, to najprawdopodobniej ataki paniki. Objawy typowe dla napadu lęku panicznego to:
mocne bicie serca, kołatanie, przyspieszenie tętna;
pocenie się;
trudności oddechowe, brak tchu, duszność;
uczucie dławienia się;
ból w klatce piersiowej;
zawroty głowy, uczucie osłabienia, omdlewanie;
dreszcze lub nagłe uczucie gorąca;
drżenie;
nudności lub nieprzyjemne doznania w jamie brzusznej;
derealizacja lub depersonalizacja;
obawa przed utratą kontroli nad sobą, szaleństwem;
obawa przed śmiercią;
drętwienia kończyn;
bladość.
Objawy zazwyczaj rozwijają się nagle i osiągają apogeum w ciągu kilkunastu minut. Podczas napadu, zazwyczaj doświadcza się kilku symptomów z powyższej listy. Każdy atak może być inny.
Jest to zaburzenie o podłożu nerwicowym. Najlepsze efekty w leczeniu daje połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Polecam więc konsultację u lekarza psychiatry oraz u wykwalifikowanego psychoterapeuty.